Wrzesnia

1 obrazek
Wyszukiwarka
Opcje zaawansowane
50 obrazek
28 obrazek
Gdzie leży Września?
Dodano: 07-11-2014 | Jakub Goc

Września – Miasto w centrum zainteresowania


Września, 30-tysięczna miejscowość leży na najważniejszym szlaku komunikacyjnym Europy, który rozpoczyna się we francuskiej Bretanii, a kończy w Moskwie. Niemal równa odległość, dzieląca to piękne miasto od dwóch stolic europejskich – Warszawy i Berlina, tworzy z niego jedno z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Polsce. Doskonale rozbudowywana sieć komunikacyjna, łącząca miasto z największymi stolicami i metropoliami europejskimi, przyciąga z roku na rok nowych inwestorów, stających się gospodarczą wizytówką rejonu.
Bogata oferta inwestycyjna sprawia, że miasto nadaje charakteru wielkopolskim przedsięwzięciom. Już dzisiaj miasto staje się ważnym partnerem największych korporacji w sferze produkcji i usług, jak choćby niemieckiego Volkswagena, który od 2016 roku będzie produkował we Wrześni model Crafter. Wrzesińskie firmy z terenu miasta i gminy stały się wyznacznikiem jakości produktów na całym świecie. Są znane również, dzięki wsparciu polskiego sportu np. siatkówki w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych.
Współczesna Września to stolica zarówno gminy, jak i powiatu. Jest doskonałym połączeniem rozwijającego się biznesu i przemysłu z terenami zielonymi. Należy do czołówki gmin o największej liczbie boisk rekreacyjnych typu Orlik. Dzięki nim Września staje się miejscem spełnionych ambicji i pasji sportowych, jak również miejscem doskonałej zabawy. Rekreacja i niezapominane przeżycia są także gwarantem przy odwiedzaniu malowniczych terenów otaczających miasto. Zalew Lipówka, z otaczającymi go ścieżkami pieszymi i rowerowymi stał się już dawno miejscem spotkań i relaksu dla wszystkich pragnących zachwycić się tym miejscem.
Atrakcje turystyczne, oparte na wielowiekowej historii, sprawiają, że Września stała się wielokulturową ozdobą całej Wielkopolski. Zajmuje także znaczące miejsce na liście kulturalnych wydarzeń każdego roku, otrzymując niejednokrotnie najwyższe miejsce, jeśli chodzi o atrakcje artystyczne. Najbardziej znaczącym punktem stały się już słynne koncerty Wrzesińskiego Weekendu Muzycznego, na których kilkudziesięciotysięczna publiczność podziwia artystów z kraju.
Września jest jedynym miejscem w Polsce i na świecie, którego patronem są dzieci. To właśnie sławetny strajk z 1901 roku, sprawił że już wtedy miasto było na ustach wszystkich, jako prekursor dążeń niepodległościowych.
Września zapewni świetną zabawę wszystkim tym, którzy będą chcieli zakosztować kulturowych doznań będących jednocześnie doskonałą lekcją historii. To wszystko sprawi, że staniecie się Państwo członkami miłośników miasta, którzy bez wątpienia zapragną tu wrócić ponownie.


        
Kliknij na obrazek aby powiększyć

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ