Wrzesnia

1 obrazek
27 obrazek
Archiwum
XI Konferencja "Lepsza Edukacja" Nowe Technologie w Nauczaniu
Dodano: 06-02-2020 | Jakub Goc | wyświetleń: 233

Jak lepiej edukować uczniów?

 

W dniach 14-15 lutego odbędzie się XI Konferencja pn. „Lepsza Edukacja”.

 

 

W dniach 14-15 lutego odbędzie się XI Konferencja pn. „Lepsza Edukacja”.

Celem konferencji jest popularyzacja oraz praktyczne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, wskazanie na potrzebę edukacji medialnej w procesach edukacyjnych oraz wdrażanie umiejętności programowania wśród uczniów szkół podstawowych, a także rozwijanie kompetencji programistycznych uczniów pozostałych etapów edukacyjnych. Tematem wiodącym tegorocznej edycji będzie poszukiwanie i wdrażanie angażujących metod pracy z uczniami w edukacji formalnej. Zarówno w tematyce wykładów jak i debaty główny wątek stanowić będą rozważania o tym jak do edukacji formalnej wprowadzić metody pracy angażujące uczniów, tożsame lub pokrewne ze STEAM i Design Thinking, a także to co może szkole pomagać i co jej utrudnia działania zmierzające w tym kierunku.

Konferencja odbędzie się w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii, mieszczącym się w Grzymysławicach, nieopodal Wrześni oraz Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni.

Pierwszy dzień ma charakter plenarnych obrad, prezentacji zakończonych debatą. 

Drugi dzień konferencji tradycyjnie odbywa się na terenie SSP nr 6 we Wrześni i ma charakter wielotematycznych warsztatów dla uczestników: nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli oraz zainteresowanych przedstawicieli organów prowadzących i innych instytucji. Po raz pierwszy zapraszamy  do udziału w spotkaniu w formule Open Space Technology, które rozpocznie drugi dzień konferencji.

Zainteresowani udziałem w konferencji mogą rejestrować się wypełniając formularz na stronie: www.lepszaedukacja.pl. Tam też znajdują się informacje o prelegentach tegorocznej konferencji i jej program.

Załączniki:
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ