Wrzesnia

1 obrazek
26 obrazek
106 obrazek
31 obrazek
101 obrazek
95 obrazek
96 obrazek
94 obrazek
97 obrazek
99 obrazek
100 obrazek
104 obrazek
107 obrazek
102 obrazek
103 obrazek
105 obrazek
2 obrazek
3 obrazek
4 obrazek
5 obrazek
Archiwum
Volkswagen Września!
Dodano: 20-03-2014 | Jakub Goc | wyświetleń: 9859

 

 

Volkswagen Samochody Użytkowe będzie produkował nowego Craftera we Wrześni

     

Następca Volkswagen Crafter będzie produkowany we Wrześni od 2016 r. Wraz z budową nowego Zakładu Marka Volkswagen Samochody Użytkowe utworzy co najmniej 2.300 nowych miejsc pracy.

 

„Decyzja o produkcji Craftera w Polsce oznacza nowy kierunek w strategicznym rozwoju lekkich samochodów użytkowych Marki Volkswagen", powiedział Dr Leif Ostling, Członek Zarządu Volkswagen Spółka Akcyjna, odpowiedzialny za obszar samochodów użytkowych. Równocześnie dodał: „Crafter nadaje się doskonale na wszystkie rynki zbytu całego świata wykazujące tendencje wzrostowe i sprawi jednocześnie, że Marka Volkswagen Samochody Użytkowe dokona dalszego ważnego kroku na drodze do stania się globalnym producentem."

 

Nowy Zakład we Wrześni, produkujący na bazie Modułowej Platformy Podłogowej Samochodów Użytkowych, stanie się obok VW Poznań drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Od 10 lat produkowany jest tam miejski samochód dostawczy VW Caddy. Dr Eckhard Scholz, Prezes Marki Volkswagen Samochody Użytkowe, powiedział: „Przy produkcji Caddy w Polsce zdobyliśmy ogromne doświadczenie. Również region wokół Wrześni oferuje nam optymalne warunki ramowe z punktu widzenia gospodarki, infrastruktury i rynku pracy".

 

Wraz z decyzją o utworzeniu nowego Zakładu z dniem 1 kwietnia 2014 r. Jens Ocksen (53), dotychczasowy Członek Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe ds. Produkcji i Logistyki, będzie odpowiedzialny za realizację projektu Crafter oraz przejmie funkcję Prezesa Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.. Pozostanie on nadal Członkiem Kierownictwa Volkswagen Samochody Użytkowe. Pion Produkcji i Logistyki, za który był dotychczas odpowiedzialny, przejmie dr Josef Baumert (48), dotychczasowy Dyrektor Generalny ds. Techniki Volkswagen Group Rosja i Kierownik Zakładu w Kałudze.

 

 

Jens Ocksen podkreślił: „Zakład we Wrześni będzie pod każdym względem korzystał z bliskiej lokalizacji VW Poznań - i to zarówno w zakresie produkcji, logistyki, dostawców, przede wszystkim zaś doświadczenia." Dodatkowo w otoczeniu Zakładu zostaną zlokalizowani polscy i zagraniczni  dostawcy. „Fakt ten spowoduje dalsze zwiększenie zatrudnienia w regionie. Ponadto poszerzymy naszą bazę produktową w Polsce bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w zakresie produkcji lekkich samochodów użytkowych w Volkswagen Poznań. Niezależnie czy Caddy, Transporter T5, czy w przyszłości Crafter z Wrześni - samochody użytkowe „wyprodukowane przez Volkswagen w Polsce" to historia sukcesu, którą będziemy kontynuować wraz z dzisiejszą decyzją o budowie naszego nowego Zakładu", kontynuował swoją wypowiedź Jens Ocksen.

Przyszły teren Zakładu obejmuje 220 ha, a w jego skład wchodzić będą dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu. Początek budowy planowany jest pod koniec 2014 r.. Produkcja rozpocząć ma się w czwartym kwartale 2016 r.

 

Osoby zainteresowane nowymi miejscami pracy mogą uzyskać informacje o ofertach pracy w nowo powstającym Zakładzie na stronach www.volkswagen-poznan.pl wzgl. www.volkswagen-karriere.de .

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ