Wrzesnia

1 obrazek
22 obrazek

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
106 obrazek
108 obrazek
31 obrazek
105 obrazek
107 obrazek
101 obrazek
95 obrazek
96 obrazek
94 obrazek
97 obrazek
99 obrazek
100 obrazek
104 obrazek
102 obrazek
103 obrazek
2 obrazek
3 obrazek
4 obrazek
5 obrazek
Archiwum
Koncepcja budowy sali koncertowej
Dodano: 06-12-2018 | Jakub Goc | wyświetleń: 465

Koncepcja budowy sali koncertowej

W związku z koncepcją budowy nowej sali koncertowej dla Wrześni, burmistrz Wrześni spotkał się z dyrektorem Teatru Muzycznego w Poznaniu, Przemysławem Kieliszewskim. 

Teatr Muzyczny w Poznaniu jest w trakcie przygotowań do budowy swojej nowej siedziby. Podczas spotkania dyrektor Kieliszewski przedstawił burmistrzowi działania jakie podejmował przygotowując się do budowy teatru. Mówił m.in. o programie funkcjonalno-użytkowym nowej siedziby, w którym kreślono szczegóły dotyczące ciągów scenicznych, widoczności 
z widowni, sceny, zaplecza itp. Były to niezwykle cenne uwagi, które z pewnością zostaną wykorzystane przy opracowywaniu założeń funkcjonalnych nowej sali we Wrześni.
Nowa siedziba Teatru Muzycznego powstanie przy ul. Skośnej, obok Akademii Muzycznej, blisko ronda Kaponiera. Nowy teatr ma mieć widownię z przynajmniej 900 miejscami oraz salę kameralną z 250 miejscami. Chętne na wykonanie projektu nowej siedziby teatru były 44 pracownie architektoniczne z całego świata. Do konkursu miasto Poznań zakwalifikowało połowę 
z nich. Teraz każda z zakwalifikowanych firm musi przedstawić swoją wizję nowego Teatru Muzycznego. Do drugiego etapu zostanie wybranych maksymalnie sześciu projektantów. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na początek kwietnia przyszłego roku.
Nad wyborem najlepszego projektu będzie czuwać sąd konkursowy. Utworzą go znani architekci, których prace są doceniane również za granicą. Na pulę nagród miasto przeznaczyło 220 tys. zł. Zdobywca pierwszej nagrody otrzyma 80 tys. zł oraz zaproszenie do opracowania projektu budowlanego i wykonawczego, za który przewidziane jest wynagrodzenie w wysokości 7,3 mln zł. Pierwsi widzowie powinni obejrzeć spektakle w nowym teatrze za mniej więcej pięć lat.    (wok)

Teatr Muzyczny w Poznaniu jest w trakcie przygotowań do budowy swojej nowej siedziby. Podczas spotkania dyrektor Kieliszewski przedstawił burmistrzowi działania jakie podejmował przygotowując się do budowy teatru.
Mówił m.in. o programie funkcjonalno-użytkowym nowej siedziby, w którym kreślono szczegóły dotyczące ciągów scenicznych, widoczności z widowni, sceny, zaplecza itp. Były to niezwykle cenne uwagi, które z pewnością zostaną wykorzystane przy opracowywaniu założeń funkcjonalnych nowej sali we Wrześni.Nowa siedziba Teatru Muzycznego powstanie przy ul. Skośnej, obok Akademii Muzycznej, blisko ronda Kaponiera. Nowy teatr ma mieć widownię z przynajmniej 900 miejscami oraz salę kameralną z 250 miejscami. Chętne na wykonanie projektu nowej siedziby teatru były 44 pracownie architektoniczne z całego świata. Do konkursu miasto Poznań zakwalifikowało połowę z nich. Teraz każda z zakwalifikowanych firm musi przedstawić swoją wizję nowego Teatru Muzycznego. Do drugiego etapu zostanie wybranych maksymalnie sześciu projektantów. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na początek kwietnia przyszłego roku.
Nad wyborem najlepszego projektu będzie czuwać sąd konkursowy. Utworzą go znani architekci, których prace są doceniane również za granicą. Na pulę nagród miasto przeznaczyło 220 tys. zł. Zdobywca pierwszej nagrody otrzyma 80 tys. zł oraz zaproszenie do opracowania projektu budowlanego i wykonawczego, za który przewidziane jest wynagrodzenie w wysokości 7,3 mln zł. Pierwsi widzowie powinni obejrzeć spektakle w nowym teatrze za mniej więcej pięć lat.  

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
 |  Dodano: 18-04-2019 | Orzechowska
grafika