Wrzesnia

1 obrazek
Wyszukiwarka
Opcje zaawansowane
50 obrazek
27 obrazek

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
106 obrazek
101 obrazek
108 obrazek
31 obrazek
105 obrazek
107 obrazek
95 obrazek
96 obrazek
109 obrazek
94 obrazek
97 obrazek
99 obrazek
100 obrazek
104 obrazek
102 obrazek
103 obrazek
2 obrazek
3 obrazek
4 obrazek
5 obrazek
Wypowiedź Burmistrza Miasta i Gminy Września
Dodano: 17-03-2020 | Orzechowska | wyświetleń: 441

 

 

Na początku chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom Gminy Września za poważne i odpowiedzialne potraktowanie zaleceń władz sanitarnych. Postępując w ten sposób działamy dla dobra nas wszystkich. Świadczy to o tym, że mieszkańcy nie lekceważą informacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia, wojewodę, Sanepid i inne służby odpowiedzialne za działania podejmowane w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Do tych wszystkich, którzy ignorują te zalecenia mogę tylko zaapelować, aby jak najszybciej porzucili takie lekkomyślne działania.


W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podjęliśmy szereg działań, czasem wyprzedzając nawet zalecenia władz sanitarnych. W naszej gminie już od czwartku 12 marca br. zawiesiliśmy działalność szkół podstawowych i przedszkola. Odwołaliśmy wszystkie imprezy publiczne, w tym sportowe, artystyczne, zajęcia dla dzieci i młodzieży itp. Do odwołania pozostaną nieczynne:  WOK, obiekty sportowe, biblioteki oraz muzeum. Ograniczyliśmy korzystanie z placów zabaw i innych miejsc rekreacji. Zawieszone zostały kursy autobusu miejskiego. Zmieniony został sposób funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni, USC a także Ośrodka Pomocy Społecznej. Ograniczyliśmy bezpośredni kontakt osobisty zachęcając jednocześnie do kontaktu telefonicznego i drogą elektroniczną. Wszelkie pisma można pozostawić w urnie przeznaczonej do  korespondencji wystawionej przy wejściu do ratusza. Na drzwiach ratusza znajdują się także podstawowe numery telefonów do poszczególnych wydziałów. Odsuwamy w czasie rozpatrywanie niektórych spraw. Sugerujemy mieszkańcom by ocenić, czy sprawy, z którymi pojawiają się w urzędach są pilne oraz niezbędnie konieczne do rozwiązania w najbliższym czasie. Wszelkie wnioski można składać poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP. Można także kontaktować się przez pocztę elektroniczną, telefonicznie, a płatności dokonywać przelewem internetowym. W przypadku Ośrodka Pomocy Społecznej wdrożyliśmy polecenia Wojewody Wielkopolskiego z 14 marca 2020 roku oraz instrukcje i procedury przekazane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które również zmieniają zasady świadczenia niektórych usług. Pracownicy OPS pomagają w zabezpieczeniu mieszkańców dotkniętych skutkami rozwijającej się epidemii.   


W sytuacjach kryzysowych bardzo ważne jest zapewnienie ludziom dostępu do informacji dlatego na bieżąco informujemy mieszkańców o wszelkich zaleceniach władz sanitarnych na profilu FB “Września miasto w centrum zainteresowania”, na stronie www.wrzesnia.pl oraz na łamach “Wieści z Ratusza”. Szczegółowe informacje na temat zaleceń sanitarnych są również publikowane w mediach, które szczególnie w tym czasie powinny rzetelnie, bez poszukiwania taniej sensacji oraz bez świadomego wprowadzania w błąd informować mieszkańców o rozwoju sytuacji.


Ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem  powinniśmy ograniczać wyjścia z domu. Unikajmy dużych skupisk ludzkich, przełóżmy planowane w najbliższym czasie spotkania. Starajmy się nie angażować seniorów w opiekę nad dziećmi. Pomagajmy w szczególności osobom starszym i z obniżoną odpornością, w tym przewlekle chorym, niepełnosprawnym. Dlatego zachęcam mieszkańców do pomocy osobom, które najpilniej potrzebują wsparcia tj. osobom starszym, schorowanym, samotnym. Pomóżmy tym osobom na zasadzie sąsiedzkiej pomocy w zrobieniu codziennych zakupów czy wykupieniu leków. Okazujmy im zainteresowanie i postarajmy się o regularny kontakt telefoniczny. Nie narażajmy tych osób na zbędne wychodzenie z domu. Krótko mówiąc dbajmy o siebie nawzajem.


Burmistrz Miasta i Gminy Września

Tomasz Kałużny

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
 |  Dodano: 21-05-2020 | Jakub Goc
grafika