Wrzesnia

1 obrazek
Wyszukiwarka
Opcje zaawansowane
50 obrazek
26 obrazek
Wypowiedź Burmistrza Miasta i Gminy Września
Dodano: 17-03-2020 | Orzechowska | wyświetleń: 581

 

 

Na początku chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom Gminy Września za poważne i odpowiedzialne potraktowanie zaleceń władz sanitarnych. Postępując w ten sposób działamy dla dobra nas wszystkich. Świadczy to o tym, że mieszkańcy nie lekceważą informacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia, wojewodę, Sanepid i inne służby odpowiedzialne za działania podejmowane w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Do tych wszystkich, którzy ignorują te zalecenia mogę tylko zaapelować, aby jak najszybciej porzucili takie lekkomyślne działania.


W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podjęliśmy szereg działań, czasem wyprzedzając nawet zalecenia władz sanitarnych. W naszej gminie już od czwartku 12 marca br. zawiesiliśmy działalność szkół podstawowych i przedszkola. Odwołaliśmy wszystkie imprezy publiczne, w tym sportowe, artystyczne, zajęcia dla dzieci i młodzieży itp. Do odwołania pozostaną nieczynne:  WOK, obiekty sportowe, biblioteki oraz muzeum. Ograniczyliśmy korzystanie z placów zabaw i innych miejsc rekreacji. Zawieszone zostały kursy autobusu miejskiego. Zmieniony został sposób funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni, USC a także Ośrodka Pomocy Społecznej. Ograniczyliśmy bezpośredni kontakt osobisty zachęcając jednocześnie do kontaktu telefonicznego i drogą elektroniczną. Wszelkie pisma można pozostawić w urnie przeznaczonej do  korespondencji wystawionej przy wejściu do ratusza. Na drzwiach ratusza znajdują się także podstawowe numery telefonów do poszczególnych wydziałów. Odsuwamy w czasie rozpatrywanie niektórych spraw. Sugerujemy mieszkańcom by ocenić, czy sprawy, z którymi pojawiają się w urzędach są pilne oraz niezbędnie konieczne do rozwiązania w najbliższym czasie. Wszelkie wnioski można składać poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP. Można także kontaktować się przez pocztę elektroniczną, telefonicznie, a płatności dokonywać przelewem internetowym. W przypadku Ośrodka Pomocy Społecznej wdrożyliśmy polecenia Wojewody Wielkopolskiego z 14 marca 2020 roku oraz instrukcje i procedury przekazane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które również zmieniają zasady świadczenia niektórych usług. Pracownicy OPS pomagają w zabezpieczeniu mieszkańców dotkniętych skutkami rozwijającej się epidemii.   


W sytuacjach kryzysowych bardzo ważne jest zapewnienie ludziom dostępu do informacji dlatego na bieżąco informujemy mieszkańców o wszelkich zaleceniach władz sanitarnych na profilu FB “Września miasto w centrum zainteresowania”, na stronie www.wrzesnia.pl oraz na łamach “Wieści z Ratusza”. Szczegółowe informacje na temat zaleceń sanitarnych są również publikowane w mediach, które szczególnie w tym czasie powinny rzetelnie, bez poszukiwania taniej sensacji oraz bez świadomego wprowadzania w błąd informować mieszkańców o rozwoju sytuacji.


Ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem  powinniśmy ograniczać wyjścia z domu. Unikajmy dużych skupisk ludzkich, przełóżmy planowane w najbliższym czasie spotkania. Starajmy się nie angażować seniorów w opiekę nad dziećmi. Pomagajmy w szczególności osobom starszym i z obniżoną odpornością, w tym przewlekle chorym, niepełnosprawnym. Dlatego zachęcam mieszkańców do pomocy osobom, które najpilniej potrzebują wsparcia tj. osobom starszym, schorowanym, samotnym. Pomóżmy tym osobom na zasadzie sąsiedzkiej pomocy w zrobieniu codziennych zakupów czy wykupieniu leków. Okazujmy im zainteresowanie i postarajmy się o regularny kontakt telefoniczny. Nie narażajmy tych osób na zbędne wychodzenie z domu. Krótko mówiąc dbajmy o siebie nawzajem.


Burmistrz Miasta i Gminy Września

Tomasz Kałużny

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
 |  Dodano: 21-05-2020 | Jakub Goc
grafika