Wrzesnia

1 obrazek
Wyszukiwarka
Opcje zaawansowane
50 obrazek
22 obrazek
Archiwum
Września w programie „Czyste Powietrze”
Dodano: 18-07-2019 | Jakub Goc | wyświetleń: 676

 

Września w programie 
„Czyste Powietrze”

Września w programie „Czyste Powietrze”

12 lipca zastępca burmistrza Wrześni Karol Nowak podpisał w imieniu Gminy Września porozumienie  o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w sprawie Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

W uroczystości, która miała miejsce w w sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego udział wzięło około 60 samorządowców. Porozumienia wręczył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann w obecności prezes Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jolanty Ratajczak oraz posła na Sejm RP Bartłomieja Wróblewskiego.

We wrześniu 2018 r. ruszył rządowy program priorytetowy Czyste Powietrze, który potrwa do 2029 r. Jego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach.

W ramach Programu można uzyskać dofinansowanie na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne i nowoczesne, spełniające najwyższe normy unijne.
Zgodnie z założeniami porozumienia to gminy będą przyjmować teraz klientów ze swojego terenu, zainteresowanych modernizacją kotłowni czy termomodernizacją budynku. Wszystkie formalności będzie można zrealizować w gminie, która wesprze formalnie i merytorycznie mieszkańca zainteresowanego Programem - mówiła Jolanta Ratajczak.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ