Wrzesnia

1 obrazek
27 obrazek
106 obrazek
101 obrazek
108 obrazek
31 obrazek
105 obrazek
107 obrazek
95 obrazek
96 obrazek
94 obrazek
97 obrazek
99 obrazek
100 obrazek
104 obrazek
102 obrazek
103 obrazek
2 obrazek
3 obrazek
4 obrazek
5 obrazek
Archiwum
Września w programie „Czyste Powietrze”
Dodano: 18-07-2019 | Jakub Goc | wyświetleń: 117

 

Września w programie 
„Czyste Powietrze”

Września w programie „Czyste Powietrze”

12 lipca zastępca burmistrza Wrześni Karol Nowak podpisał w imieniu Gminy Września porozumienie  o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w sprawie Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

W uroczystości, która miała miejsce w w sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego udział wzięło około 60 samorządowców. Porozumienia wręczył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann w obecności prezes Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jolanty Ratajczak oraz posła na Sejm RP Bartłomieja Wróblewskiego.

We wrześniu 2018 r. ruszył rządowy program priorytetowy Czyste Powietrze, który potrwa do 2029 r. Jego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach.

W ramach Programu można uzyskać dofinansowanie na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne i nowoczesne, spełniające najwyższe normy unijne.
Zgodnie z założeniami porozumienia to gminy będą przyjmować teraz klientów ze swojego terenu, zainteresowanych modernizacją kotłowni czy termomodernizacją budynku. Wszystkie formalności będzie można zrealizować w gminie, która wesprze formalnie i merytorycznie mieszkańca zainteresowanego Programem - mówiła Jolanta Ratajczak.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ