Wrzesnia

1 obrazek
Wyszukiwarka
Opcje zaawansowane
50 obrazek
27 obrazek
Archiwum
Kolekcja Wrzesińska 2018
Dodano: 22-08-2019 | Joanna Mańkowska | wyświetleń: 477

Już 30 sierpnia zapraszamy na wernisaż oraz premierę książki „Powinno być dobrze. It Should Be OK” - Zuzy Krajewskiej, który odbędzie się w Parku im. Dzieci Wrzesińskich na tyłach amfiteatru. Bohaterami najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej są młodzi mieszkańcy Gminy Września. Jak wyglądają i co mają do powiedzenia o mieście i kraju, w którym dorastają? Co ich cieszy, a co smuci? Tego dowiemy się na wernisażu wystawy i premierze książki.

 

ZUZA KRAJEWSKA - fotografka, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych fotografek mody specjalizujących się w fotografii portretowej. Funkcjonuje jednocześnie w świecie magazynów o stylu życia przedstawiających celebrytów, polityków i pisarzy, a także w świecie sztuki, zajmując się kontrowersyjnymi tematami, takimi jak niedoskonałości fizyczne, cielesność, stereotypy w postrzeganiu płci czy erotyzm. Fotografie Krajewskiej, minimalistyczne, wystawne lub balansujące na krawędzi kiczu, charakteryzują się oryginalnym i świeżym podejściem do tematów. Artystka rzuca wyzwanie estetycznym nawykom, świadomie przekraczając granice fotografii komercyjnej i artystycznej.

 

KOLEKCJA WRZESIŃSKA - to wieloletni projekt fotograficzny, w którego rezultacie powstaje artystyczne archiwum fotograficzne Miasta i Gminy Września. Burmistrz Miasta i Gminy Września Tomasz Kałużny co roku zaprasza na rezydencję artystyczną jednego fotografa wybranego przez kuratora. Zadaniem artysty jest stworzenie osobistego zestawu fotografii, który ilustruje Gminę i jej mieszkańców. Ma on przy tym zapewnioną całkowitą swobodę twórczą, zarówno w kwestii poruszanych tematów, jak i sposobów ich przedstawienia. Efekty jego pracy publikowane są w formie artystycznej książki fotograficznej oraz prezentowane na wystawie we Wrześni.   

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ