Wrzesnia

1 obrazek
25 obrazek
106 obrazek
101 obrazek
108 obrazek
31 obrazek
105 obrazek
107 obrazek
95 obrazek
96 obrazek
94 obrazek
97 obrazek
99 obrazek
100 obrazek
104 obrazek
102 obrazek
103 obrazek
2 obrazek
3 obrazek
4 obrazek
5 obrazek
Archiwum
Kolekcja Wrzesińska 2018
Dodano: 22-08-2019 | Joanna Mańkowska | wyświetleń: 290

Już 30 sierpnia zapraszamy na wernisaż oraz premierę książki „Powinno być dobrze. It Should Be OK” - Zuzy Krajewskiej, który odbędzie się w Parku im. Dzieci Wrzesińskich na tyłach amfiteatru. Bohaterami najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej są młodzi mieszkańcy Gminy Września. Jak wyglądają i co mają do powiedzenia o mieście i kraju, w którym dorastają? Co ich cieszy, a co smuci? Tego dowiemy się na wernisażu wystawy i premierze książki.

 

ZUZA KRAJEWSKA - fotografka, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych fotografek mody specjalizujących się w fotografii portretowej. Funkcjonuje jednocześnie w świecie magazynów o stylu życia przedstawiających celebrytów, polityków i pisarzy, a także w świecie sztuki, zajmując się kontrowersyjnymi tematami, takimi jak niedoskonałości fizyczne, cielesność, stereotypy w postrzeganiu płci czy erotyzm. Fotografie Krajewskiej, minimalistyczne, wystawne lub balansujące na krawędzi kiczu, charakteryzują się oryginalnym i świeżym podejściem do tematów. Artystka rzuca wyzwanie estetycznym nawykom, świadomie przekraczając granice fotografii komercyjnej i artystycznej.

 

KOLEKCJA WRZESIŃSKA - to wieloletni projekt fotograficzny, w którego rezultacie powstaje artystyczne archiwum fotograficzne Miasta i Gminy Września. Burmistrz Miasta i Gminy Września Tomasz Kałużny co roku zaprasza na rezydencję artystyczną jednego fotografa wybranego przez kuratora. Zadaniem artysty jest stworzenie osobistego zestawu fotografii, który ilustruje Gminę i jej mieszkańców. Ma on przy tym zapewnioną całkowitą swobodę twórczą, zarówno w kwestii poruszanych tematów, jak i sposobów ich przedstawienia. Efekty jego pracy publikowane są w formie artystycznej książki fotograficznej oraz prezentowane na wystawie we Wrześni.   

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ